Hattat Bilal Akkaya'nın sergisi sanatseverleri bekliyor
16-21 Nisan 2012 arasında Taksim metrosu sergi salonunda düzenlenecek serginin açılışını İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı yapacak.

Bilal Akkaya kimdir?

Geleneksel hat çizgisini modern bakış açısıyla yorumlayan Hattat Bilal Akkaya’nın modern hat sergisi sanatseverleri bekliyor. İETT`nin desteğiyle hazırlanan sergi, 16-21 Nisan 2012 tarihleri arasında Taksim metrosu sergi salonunda gezilebilir.

Hattat Bilal Akkaya, eserlerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. 1988 yılından bu yana reklam sektörü ve sanat dünyasında faaliyet gösteren Bilal Akkaya, geleneksel hat çizgisini modern bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Klasik hat meşki kullanımının dışında orijinal ve yenilikçi hat tasarımları oluşturan Akkaya, böylece sanatla toplumu bir araya getiriyor.

1964 yılında Zonguldak`ın Devrek ilçesinde doğan Bilal Akkaya, ilk ve orta öğrenimini Adapazarı`nda tamamladı. Lisede okurken İskenderpaşa`da Hattat Ali Rüştü Oran`dan hat dersleri almaya başladı. Yedi yıl boyunca hat eğitimi alan sanatçı,sülüs, nesih ve rika hatlarını meşketti ve Süleymaniye Camii imamlarından Hattat Saim Özel'den icazet aldı.

BİLAL AKKAYA MODERN HAT SERGİSİ

Tarih: 16-21 Nisan 2012
Saat: 10.00 (Açılış)
Yer: Taksim Metrosu Sergi Salonu -Taksim / İSTANBUL

Bilgi: www.bilalakkaya.com