Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, hat sergisine ev sahipliği yapıyor. Klasik hat sanatının dışında, geleneksel İslam sanatları ve inovatif tasarımlarında yer aldığı “Çizginin Zarafeti” adlı sergi 15 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, hat sanatçısı Bilal
Akkaya’nın “Modern Hat Sanatı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Klasik hat sanatının dışında, geleneksel İslam sanatları ve inovatif tasarımlarında yer aldığı “Çizgini Zerafeti” adlı sergi 15 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
Günümüz bakış açısıyla yorumlanarak daha modern bir hava katılan eserlerde, klasik Arap alfabelerinin yanı sıra Latin alfabesi de kullanılarak farklı çizgilere oluşturuldu. Sanatçının dünü ve bugünü sentezleyerek yaptığı çalışmalarda ortaya çıkardığı 45 eser, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
45 eserin görücüye çıkacağı “Çizginin Zerafeti” adlı Modern Hat Sanatı Sergisi 15 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde misafirlerini ağırlayacak.


Bilal Akkaya Kimdir?
1964 yılında, Zonguldak'ın Devrek ilçesinde doğan Bilal Akkaya, ilk ve orta öğrenimini 1984'te Adapazarı'nda tamamladı. Lisede iken, Hattat Ali Rüştü Oran'dan İskenderpaşa'da hat dersleri almaya başladı. Yedi yıl boyunca hat eğitimi gören sanatçı; sülüs, nesih ve rika hatlarını meşk etti ve Süleymaniye Cami’si imamlarından

Hattat Saim Özel'den icazet aldı. 1985 yılında, İslami ilimler alanında eğitim almak üzere Suriye'ye gitti. Burada, öğrencilere hat dersleri verdi. 1988 yılından bugüne, reklam sektörü ve sanat dünyasında faaliyet gösteren Bilal Akkaya, geleneksel hat çizgisini, modern bir bakış açısı ile yorumlayarak, klasik hat meşki kullanımından farklı, orijinal ve yenilikçi tasarımlar oluşturmaktadır.